Kıbrıs - Girne
0

En İyi 9 WordPress Çoklu Dil Çeviri Eklentisi

En İyi 9 WordPress Çoklu Dil Çeviri Eklentisi

Çok fazla içeriğe sahip bir web sitesi oluşturmak zor bir iştir ve genellikle birkaç hafta hatta aylar sürer. Bir web sitesi sahibi olarak, web sitenizin dünyanın her yerinden gelen ziyaretçiler tarafından okunabilmesini istersiniz, çünkü kesinlikle hedef kitlenizi belirli bir bölge veya ülke ile sınırlamak istemezsiniz.

WordPress çok dilli eklentileri, ziyaretçilerin nereden geldiklerini tespit ederek web sitenizin içeriğini birden çok dile çevirmesine olanak tanır. Bu yazıda, web sitenizi tüm ziyaretçiler için okunabilir hale getirmek için en iyi WordPress çok dilli eklentilerin bir koleksiyonunu paylaşacağım.

1. Weglot

Weglot , web sitenizi farklı dillerde kolayca çevirmenize ve görüntülemenize olanak tanır. Weglot, teknolojik yaklaşımı sayesinde WooCommerce dahil olmak üzere her türlü Tema ve Eklenti ile uyumludur.

Weglot Çok Dilli WordPress Eklentisini Harika Bir Seçim Yapan Özellikler:

 • It adlı SEO optimize otomatik (çevrilmiş sayfalarda href lang etiketleri, kaynak kod çevirileri için benzersiz ve özel URL) için Google SEO iyi uygulamaları uygulamak.
 • Hem otomatik hem de manuel çevirileri kullanabilir, ekip üyelerini işbirliğine davet edebilir ve hatta profesyonel çevirmenlere erişim sağlayabilirsiniz.
 • Bunlar, web sayfalarınızdayken çeviri yapmanıza olanak tanıyan bir görsel düzenleyici de dahil olmak üzere, çevirilerinizi mümkün olan en kolay şekilde daha fazla yönetmek ve izlemek için başka seçeneklerdir.
 • Fiyatlandırma:WordPress çeviri eklentisi, 10 günlük ücretsiz deneme süresi olan ücretsiz bir eklentidir. Bugün onlar c var. 30.000 kullanıcı, Dizinin en çok 5 yıldızlı çok dilli eklentisidir.

2. WPML

WPML , çok dilli web siteleri kurmayı herkes için çok kolaylaştırır. Basit bir kurulumdan sonra web sitenizin çevrilmesini istediğiniz dilleri seçebilir ve içeriğinizi çevirmeye başlayabilirsiniz.

WPML Çok Dilli WordPress Eklentisini Harika Bir Seçim Yapan Özellikler:

 • WordPress çok dilli eklentisi şu anda 40’tan fazla dili desteklemektedir ve ayrıca dil düzenleyiciyi kullanarak Kanada Fransızcası gibi dil çeşitleri ekleme seçeneğiniz de vardır. Eklentinin en güzel yanı, aynı alan ve alt alan adlarında farklı dilleri kullanabilmenizdir.
 • Bir site sahibi olarak, WordPress kullanıcılarını çevirmenlere dönüştürme olanağına sahipsiniz. Yalnızca editörün kendilerine atadığı belirli çeviri işlerine erişimleri olacaktır.
 • WPML, WooCommerce ile de uyumludur ve çok dilli mağazalar oluşturmanın harika bir yoludur. Ürün adından, fiyatından açıklamasına kadar her şey hedef dil(ler)e çevrilir.
 • Dize çeviri arayüzü, diğer eklentilerdeki ve yönetici ekranlarındaki metinleri çevirmenize olanak tanır. Bu WordPress çeviri eklentisi, çoğu WordPress temasıyla çalışır, böylece uyumluluk konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

3. Polylang

Polylang , web sitenizi manuel olarak çeşitli dillere çevirir. Bunun için hedef dilinizde içerik oluşturmanız gerekir. WordPress çok dilli eklentisi, içeriği kendiniz çevirmeniz gereken kısım dışında ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, çevrilmesini istediğiniz gönderiyi veya sayfayı da seçebilirsiniz.

Polylang Çok Dilli WordPress Eklentisini Harika Bir Seçim Yapan Özellikler:

WordPress çeviri eklentisi, istediğiniz kadar dil seçmenize ve gönderileri, sayfaları, medyayı, kategorileri, gönderi etiketlerini ve widget’ları çevirmenizi sağlar.

Polylang ayrıca özel gönderi türlerini , özel taksonomileri, yapışkan gönderileri ve gönderi biçimlerini, RSS beslemelerini ve tüm varsayılan WordPress widget’larını destekler. Çevrilen her sayfa, diller için iki harfli bir koddan oluşan benzersiz bir URL alır. Ziyaretçiler, özel bir widget aracılığıyla diller arasında geçiş yapma seçeneğine sahiptir.

4. Lingotek Translation

Lingotek Translation, WordPress web sitenizi bulut tabanlı yerelleştirme ve çeviri yoluyla çevirmeyi çok kolaylaştıran başka bir ücretsiz WordPress çok dilli eklentisidir. Eklenti, WordPress web sitenizi manuel olarak çevirme yükünü ortadan kaldırır.

Lingotek Çeviri Çok Dilli WordPress Eklentisini Harika Bir Seçim Yapan Özellikler:

 • Profesyonel iş akışı, 5000’den fazla çevirmene ev sahipliği yapan Lingotek pazarına erişim sağlar.
 • Eklenti, Lingotek ve WordPress arasında dosya aktarımını tamamen otomatik hale getirerek, çeviriyle ilgili dosyaları yönetme zahmetinden ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Profesyonel çeviriyi tercih etmemeyi seçebilir ve içeriğinizin çevrilmiş sürümlerini yazar ve editörlerinize bırakabilirsiniz. Lingotek Workbench, içeriğinizi çevirmek için ideal bir metin editörüdür.
 • Üçüncü seçenek Ücretsiz Otomatik’tir. Sayfalarınızı çevirmek için çok fazla harcamak istemiyorsanız, makine çevirisini tercih edebilirsiniz. WordPress çeviri eklentisi , Microsoft Translator için ticari API’yi kullanarak sayfalarınızdaki içeriği otomatik olarak çevirir .

5. Babble

Babble’ın optimize edilmiş arayüzü, çeviri sürecini yönetmek için birçok seçenek sunar. Eklenti, Automattic tarafından satın alındı, bu nedenle WordPress çekirdeğinin bir parçası, bu da kullanıcılar için çok yumuşak bir öğrenme eğrisi olduğu anlamına geliyor.

Babble hem etkili hem de yıldırım hızındadır. Performans göz önünde bulundurularak tasarlanan eklenti, site performansını artırır. Eklenti, sayfaları %40 daha az sorguyla %20 daha hızlı oluşturur. Ayrıca WordPress web sitenize sınırsız dil ekleme seçeneğiniz de vardır.

Automattic ile olan ilişkisi nedeniyle, Babble’ın arkasındaki geliştiriciler, WordPress çekirdeğine aktif olarak katkıda bulunuyor. Bu, bozuk bir eklenti olasılığını azaltır.

6. MultilingualPress

MultilingualPress WordPress eklentisi , web sitenizin farklı sürümlerini farklı dillerde oluşturmanıza ve WordPress Multisite kullanarak bunları birbirine bağlamanıza olanak tanır. Pratik anlamda, sınırsız sayıda çok dilli web sitesini birbirine bağlamanıza olanak tanır.

MultilingualPress WordPress Eklentisini Harika Bir Seçim Yapan Özellikler:

 • Dil yöneticisi 174 farklı dili destekler.
 • WordPress çeviri eklentisi ayrıca site değiştirmeye gerek kalmadan bir gönderi veya sayfa için çevirilerinizi doğrudan gönderi düzenleyicisinden düzenlemenize olanak tanır.
 • Esnek bir pencere öğesi, tüm çeviri sayfalarına bağlantıların listesini içerir.
 • MultilingualPress ayrıca kategori adlarını ve etiketlerini çevirir ve SEO dostu URL ve kalıcı bağlantılar oluşturur.

7. Google Website Translator

Google Website Translator , web sitenizi 100’den fazla dile çevirmek için Google’ın otomatik çeviri hizmetini kullanır. Eklentinin kurulumu ve kullanımı basittir.

Bu WordPress çeviri eklentisini yükledikten sonra, sayfanızı çevirmek istediğiniz dilleri eklemeden önce varsayılan dili belirleyin. O andan itibaren eklentinin yönetici paneli tüm işlemleri parkta yürüyüşe çıkarır.

Şunları yapabilirsiniz Widget gömmek bir shortcode kullanarak web sitesinde hiçbir yerinde. Ziyaretçiler, istedikleri dili seçmek için bu açılır pencere aracını kullanabilir.

8. WPGlobus

WPGlobus , kullanıcıların WordPress yazılarını ve sayfalarını çevirmelerine yardımcı olan ücretsiz bir WordPress çok dilli eklentidir. Eklenti, manuel çeviri sunar; bu, web sitenizin çevrilmiş sürümlerini kendiniz oluşturmanız gerekeceği anlamına gelir. WPGlobus ayrıca çeşitli sayfa oluşturucular ve oluşturucularla uyumludur. Ayrıca bir veya birkaç farklı dil ekleme seçeneğiniz de vardır. Tercüme edilen sayfalar Yoast SEO ve Hepsi Bir Arada SEO ile kolayca entegre edilebildiğinden, WordPress çok dilli ayrıca SEO özelliklidir.

Özelleştirilebilir pencere öğesi, ziyaretçilerin web sitesinin dilini ön uçtan değiştirmesine olanak tanır. Bu değişiklik aynı zamanda yönetici panelinin dilini de etkiler.

9. TranslatePress

Kullanıcı dostu arayüzü ile TranslatePress , WordPress web sitenizi çevirmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır. Web sitenizin tüm sayfalarını tek seferde kolayca çevirmenizi sağlar. Eklenti ayrıca WooCommerce ile uyumludur.

TranslatePress, GPL ve kendi kendine barındırılan bir WordPress eklentisidir; bu, çevirilerinize sonsuza kadar sahip olacağınız anlamına gelir. Ayrıca tüm temalar ve eklentilerle mükemmel bir şekilde çalışır, böylece uyumlu sürümler hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Sayfalarınızı kendiniz çevirmek istiyorsanız, eklenti hem otomatik hem de manuel çeviriyi desteklediğinden manuel çeviri seçeneğini kullanabilirsiniz.

Diğer İçeriklerimiz
Cevap Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar işaretlendi *