Kıbrıs - Girne
0

WordPress Hosting Nedir?

WordPress Hosting Nedir?

Bir web barındırma şirketi seçmek, bir web sitesi oluşturmanın ilk adımıdır. Bunu yapmak için, web barındırmanın ne olduğunu ve farklı WordPress barındırma seçeneklerinin ne olduğunu anlamanız gerekir. Unutmayın, WordPress için optimize edilmiş bir barındırma şirketi seçmek en iyisidir.

Doğru WordPress barındırma hizmetini seçerek, sürekli sorun yaşamadan profesyonel bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Doğru WordPress barındırma, web sitenizin hızını ve güvenliğini artırabilir. Ek olarak, iyi bir WordPress barındırma birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Örneğin, WordPress’in kolay kurulumu ve otomatik güncellemeler.

Bununla birlikte, WordPress’i kullanmak için herhangi bir benzersiz özelliğe ihtiyacınız yoktur. Bu yazıda, WordPress barındırma nedir ve en iyi WordPress barındırma hizmetlerinin neler olduğunu tartışmak istiyoruz.

WordPress Hosting nedir?

WordPress barındırma, özellikle WordPress platformu için yapılandırılmış bir web barındırma türüdür. Bu tür bir ana bilgisayar, WordPress web sitenizin performansını artırabilir.

WordPress web siteleri belirli bir özellik gerektirir, web sunucusu WordPress için doğru şekilde yapılandırılmamışsa, web sitesi çok yavaş yüklenir. Ayrıca, HTTP hatalarına neden olur ve nihayetinde web sitesinin ziyaretçilerini azaltır.

WordPress Barındırma Sağlayıcısı Kullanmak Gerekiyor mu?

Yukarıda belirtildiği gibi, bir WordPress web sitesi çalıştırmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yoktur. Belirtilen tüm gereksinimler, mükemmel destekle iyi bir web barındırma şirketi tarafından karşılanabilir.

Hemen hemen her web barındırma şirketi WordPress’i destekler; ancak her barındırma şirketi WordPress için aynı paketleri sunmaz. WordPress için özel olarak tasarlanmış bir ana bilgisayarla gitmek en iyisidir.

İstatistiklere göre, WordPress için yapılandırılmış bir ana bilgisayar, diğer web barındırma hizmetlerine kıyasla daha iyi bir performansa sahiptir.

WordPress Paylaşımlı Hosting nedir?

Özel bir WordPress barındırma almaya gücü yetmeyenler, paylaşılan barındırmayı kullanabilir. Paylaşılan barındırma, aynı anda birkaç kişi arasında paylaşılan bir sunucudur. Bant genişliği ve disk alanı da paylaşılır.

Bununla birlikte, olumsuz olan, insanların sunucudan en iyi şekilde yararlanma yarışında olmalarıdır. Ayrıca, bu tür sunucular WordPress için optimize edilmemiştir. Bunları kullanmak, WordPress web sitenizin performansını potansiyel olarak yavaşlatabilir. Bu tür bir sunucu, büyük görevleri derlerken de bir sorunla karşı karşıya kalır.

WordPress Paylaşımlı Hosting ile ilgili sorunlar

Web sitenizi WordPress ile oluşturduğunuzu ve web barındırma hizmetinin WordPress olmayan başka bir web sitesiyle paylaşıldığını hayal edin. Bu nedenle, sunucunun her iki web sitesi için yapılandırılması gerekir ve bu, sunucu içinde sorunlara neden olabilir ve hatta hızı düşürebilir.

Paylaşımlı barındırma ucuz olduğu için birçok kişi onu kullanıyor. Sonuç olarak, destek ekibi herkes arasında paylaşılmalıdır ve bu, destek ekibine ulaşmak için saatlerce ve hatta günlerce beklemenize neden olabilir.

Bu nedenle, özel bir destek, güvenlik ve yüksek hız ekibine ihtiyacınız varsa, diğer seçenekleri aramanız gerekir.

WordPress Paylaşımlı Hosting ile İlgili Güvenlik Sorunları

Yukarıda bahsedildiği gibi, paylaşılan barındırmada, disk alanı sunucuyu kullanan herkes ile paylaşılır. Disk alanı dışında özellikler de paylaşılır. Bu bir güvenlik ihlaline neden olabilir.

Aynı sunucuyu kullanan kullanıcı sayısı nedeniyle, web sitelerine onları korumak için yeterli güvenlik sağlamak zorlaşır. Yanlış kodlama durumunda, sizin veya destek ekibinin kodu bulmak ve düzeltmek için çok zaman harcaması gerekir. Ayrıca bu, kötü amaçlı yazılımlar için harika bir alandır.

Bu bir veba ile karşılaştırılabilir. Kalabalık bir şehirde veba daha başarılıdır. Aynı şey paylaşılan barındırma hizmetleri için de olur.

Paylaşılan barındırma üzerindeki bir veya daha fazla site kaynakları en üst düzeye çıkarırsa, sunucudaki diğer web siteleri olumsuz hizmet alır ve birçok sorunla karşılaşabilir.

Kötü amaçlı yazılım doğru zamanda durdurulmazsa, sunucuyu bozabilir ve düzeltilmesi biraz zaman alabilir.

WordPress VPS nedir?

VPS, paylaşılan ve adanmışlar arasında bir barındırma türüdür. Bu tür WordPress barındırmada, her sunucu bölümlenir ve bir web sitesine verilir. VPS, Sanal Özel Sunucunun kısaltmasıdır .

Bunu yaparak, web sitenize daha fazla ayrılmış kaynaklara sahip olursunuz ve sonuç olarak daha iyi bir performansa sahip olur. WordPress VPS, küçük işletmeler için mükemmeldir. VPS, bütçe sunucusu, kaynaklar ve güvenlik için orta yoldur.

WordPress Yönetimli Hosting nedir?

İnternette küçük bir arama ile, bu ana bilgisayarın diğer barındırma hizmetlerine kıyasla biraz pahalı olduğunu fark edeceksiniz. Ama aklınızdan geçebilecek soru, bu hosting neden bu kadar pahalı? WordPress tarafından yönetilen bir barındırmaya yatırım yapmaya değer mi? Biraz daha açıklayalım.

Bu tür WordPress barındırma, kullanıcılarına daha iyi destek, güvenlik ve kaynaklar sunar. Yönetilen barındırmanın bir başka avantajı da inanılmaz hızıdır. Paylaşılan barındırmanın aksine, daha fazla disk alanı ve kaynak talep etmek için herhangi bir rekabet içinde değilsiniz.

Her WordPress web sitesi sahibinin ağ bilgisi yoktur. Nginx’in oluşturulması ve sunucunun SSH üzerinden yapılandırılması gerekli bilgi birikimini gerektirir.

Sunucuda bulunan herhangi bir hata veya kötü amaçlı yazılım, yayılmadan ve ciddi sorunlara neden olmadan hızlı bir şekilde düzeltilmelidir. Web barındırma şirketi bununla ilgilenirse, kullanıcılar gelecekte herhangi bir sorunla karşılaşmayacaktır.

WordPress tarafından yönetilen barındırmada, her kaynak ve disk alanı bir kullanıcıya ayrılmıştır. Ayrıca, herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda yardım etmeye hazır uzmanlardan oluşan bir ekip var.

WordPress, yönetilen barındırmada tamamen optimize edilmiştir. Ayrıca, bu barındırma, herhangi bir değişikliği tamamlamadan önce ön izlemenizi sağlar.

Ayrıca, önbelleği yönetmek web barındırma şirketine bağlıdır. Genellikle, WordPress önbelleğini yönetmek için bir eklenti kurmanız gerekir.

Yalnızca WordPress için ayrılmış bir sunucuya sahip olmak, bu platformda uygulama yükleme ve güncelleme hızını artırır. Ek olarak, web geliştiricileri tam özgürlüğe sahiptir ve güvenli bir ortamda çalışabilirler.

WordPress Yönetilen Barındırma Özellikleri nelerdir?

Günümüzde çoğu barındırma şirketi WordPress için yönetilen barındırma hizmeti sunmaktadır. WordPress tarafından yönetilen barındırma hakkında tartıştıklarımıza dayanarak, sunduğu özelliklere bakalım.

Otomatik güncellemeler

Bu tür barındırma otomatik güncellemelerle birlikte gelir. Böylece, herhangi bir yeni WordPress güncellemesi otomatik olarak indirilecek ve yüklenecektir. Bazı şirketler, web sitelerini yükseltmeden önce kullanıcılarını bilgilendirir.

WordPress güncellemeleri ek güvenlik ile birlikte gelir. Bu nedenle çoğu ağ uzmanı, WordPress’i en son sürüme güncellemenin web sitesini güvende tutmak için bir zorunluluk olduğuna inanıyor.

Otomatik ve Manuel Yedekleme

Yedek alma sürecinin tümüyle başınıza dert açmak istemiyorsanız, en iyisi onu ana makinenize bırakmak ve planlanmış bir zaman çizelgesine göre otomatik olarak yapmasına izin vermektir.

Uzman Destek Ekibi

Hosting desteği her hosting şirketi için farklıdır. Bununla birlikte, yönetilen barındırma, karşılaşabileceğiniz sorunları gidermek için bir uzman ekibiyle birlikte gelir. Bu ekip, WordPress ve barındırma konusunda uzmandır.

WordPress Kurulumu

WordPress tarafından yönetilen barındırma hizmetini kullanmanız için sizi motive edebilecek özelliklerden biri, WordPress’in otomatik kurulumudur. Bu işlem otomatiktir ve WordPress’i kurabilir ve veritabanınıza bağlayabilir.

Evreleme Sitesi

Web geliştirme becerilerine sahip bir web yöneticisi iseniz, bir hazırlık platformuna sahip olmak sizin için çok önemlidir. Hazırlama sitesi size web sitenizin bir önizlemesini sunar. Bu önizleme yalnızca yöneticiler ve web sitesi kullanıcıları tarafından görülebilir. Bu platformu eklentileri yüklemek veya kodlarınızı güncellemek için kullanabilirsiniz.

Yönetici Gösterge Tablosu

Genellikle, yönetilen barındırmalardaki cPanel’ler sınırlı bilgi ve izinlerle gelir. Bu, barındırıcınızın sınırlı olduğu veya yalnızca belirli dosyalara erişmenize izin verdiği anlamına gelir.

WordPress Önbelleği

WordPress önbelleği, web sitenizin performansını ve yükleme hızını artırmanıza yardımcı olabilir. Sunucunuzda önbelleği etkinleştirdiğinizde, ziyaretçilerin artık web sayfalarını yeniden indirmesi ve ana bilgisayara sürekli istek göndermesi gerekmez. Böylece web siteniz ve hostinginiz daha iyi performans gösterecektir.

Güvenlik

Otomatik güncellemeler, yedeklemeler ve destek, web sitenizin güvenliğini artırmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, WordPress başka güvenlik kurallarıyla birlikte gelir.

Bir eklentinin güvenlik sorunları olduğunda, normal ve paylaşılan ana bilgisayar bu konuda hiçbir şey yapmaz. Ancak, özel sunucularda ve yönetilen barındırmada, eklentiyi otomatik olarak devre dışı bırakır.

Güvenlik ihlali sunucu sınırlarını aşarsa, web yöneticisini bilgilendirecek ve tüm eklentileri devre dışı bırakacaktır.

Yönetilen Barındırma mı, Paylaşımlı Barındırma mı?

Genel olarak, paylaşılan barındırma amatör bilgisayar korsanları tarafından bile kolayca saldırıya uğrayabilir. Bu nedenle, işbirliği ve büyük işletmeler, herhangi bir güvenlik riskini önlemek için web siteleri için yönetilen barındırma kullanmalıdır.

Web sitenizde çok az veya sıfır trafik varsa, paylaşılan barındırma kullanın ve çok fazla trafik varsa, yönetilen barındırma kullanın.

WordPress’te yeniyseniz ve yapılandırmayla ilgili kesinlikle hiçbir şey bilmiyorsanız, yönetilen barındırmayı seçmenizi öneririz. Yönetilen barındırma ile sorunlar ve hatalarla uğraşmak için daha az zaman harcarsınız.

İlk 5 WordPress Yönetilen Barındırma ve Paylaşılan Barındırma Sağlayıcıları

Farklı WordPress barındırma türlerini tanıttıktan sonra, en iyi WordPress barındırma sağlayıcılarını gözden geçirme zamanı.

Diğer İçeriklerimiz
Cevap Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar işaretlendi *