WpTam, Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Sosyal Medya, Hosting ve WordPress Bakımı gibi tüm dijital servis paketlerini sunan yaratıcı bir WordPress Ajansıdır.

Akismet – WordPress Spam Yorum Engelleme Eklentisi

WPTam - Profesyonel WordPress Hizmetleri / Wordpress  / Akismet – WordPress Spam Yorum Engelleme Eklentisi

Akismet – WordPress Spam Yorum Engelleme Eklentisi

Oldukça büyük bir topluluk tarafından kullanılan WordPress’de kullanıcılar için istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. İstenmeyen durumdan kastımız anlamsız ve gereksiz yorum yaparak link çıkışlarını yükseltmek isteyen kişilerdir. Bu kişiler çeşitli programlar kullanarak art arda olacak şekilde aralıksız bir biçimde spam yorum oluşturuyorlar. Sitenizin ilk kurulduğu zamanlarda bu spam yorumlarıyla fazla karşılaşmasanız da siteniz popülerleştikçe bu yorumlar artacaktır. Bu olay sinirinizi bozduğu gibi gerçek ve önemli, cevap vermeniz gereken yorumlara ulaşmanıza engel oluyor. İşte bu noktada işin içine Akismet eklentisi giriyor.

 

Akismet eklentisi ile bu spam yorumların önüne geçebiliyorsunuz. Akismet spam olan yorumları direk olarak algılama yapısına sahip. Bu sayede spam olan yorumları direk fark ederek karantina alma işlemini uyguluyor. Eğer karantinaya bir yorum düşmüşse sizde bunu fark ederek yorumları kolayca temizleyebiliyorsunuz.
 

Eklentiyi kurabilmek için öncelikle en aşağıdaki indir butonundan güvenilir bir şekilde eklentiyi indirmelisiniz. Dosya karşınıza zip olarak çıkacaktır. Dosyayı zip şeklinden herhangi bir forma çıkartın. Daha sonra WordPress eklenti dizini olan wp-content/plugins klasörüne zip şeklinden çıkardığınız dosyayı gönderin. Bu işlemden sonra WordPress panelinden eklentilere girerek Akismet’i aktif edin.
Akismet’i eklemenin bir başka yolu WordPress yönetici paneline girerek eklentiler kısmından “yeni ekle” seçeneğiyle uğraşmanızdır. Arama bölümüne Akismet yazarak çıkan sonuçlardan eklentiyi seçin. Genel olarak en başta çıkan eklentidir. Eklenti bulunduktan sonra karşınıza çıkan butonda direk “şimdi kur” seçeneğini seçiniz. İşlemin sonlanmasının ardından eklentiyi etkinleştirmeyi unutmayın.
Akismet eklentisini kullanmanın yolu ise admin panelinin eklentiler kısmındaki Akismet seçeneğine tıklamayla başlar. Karşınıza çıkan Akismet ayarlarına girin. Eğer önceden bir anahtara sahipseniz “Zaten bir anahtarım var” butonuna tıklayınız. Bir key’e sahip değilseniz de diğer butona yani “Yeni bir Akismet anahtarı oluştur” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada “GET AN AKISMET API KEY” seçeneğini seçiniz. Eğer WordPress üyeliğiniz varsa “I already have a Worpress.com account!” yazısından ilerleyin. Üyeliğiniz yoksa da bir üyelik edinin. Üyelik girişini yaptıktan sonra “Değişiklikleri kaydet” diyerek Akismet eklentimizi aktifleştiriyoruz. WordPress eklentilerinin siteleriniz için birer hazine olduğunu unutmayın.

 

Akismet – WordPress Spam Yorum Engelleme Eklentisi İndir
WpTam
WpTam

admin@wptam.com

WpTam, Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Sosyal Medya, Hosting ve WordPress Bakımı gibi tüm dijital servis paketlerini sunan yaratıcı bir WordPress Ajansıdır. WpTam yıllarca süren tasarım deneyimini WordPress geliştirme konusundaki kapsamlı bir bilgi birikimiyle dikkatle birleştiren bir WordPress Web Tasarım Ajansıdır. Uygun maliyetli bir web sitesi sunmak, istisnai bir standarda dayanır.

Yorum Yok

Yorum Gönder