WpTam, Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Sosyal Medya, Hosting ve WordPress Bakımı gibi tüm dijital servis paketlerini sunan yaratıcı bir WordPress Ajansıdır.

E-Ticarette Kaliteli Görseller İle Satış Arttırma

WPTam - Profesyonel WordPress Hizmetleri / E-Ticaret  / E-Ticarette Kaliteli Görseller İle Satış Arttırma

E-Ticarette Kaliteli Görseller İle Satış Arttırma

E-ticaret sitelerinde kullanılması gereken online satış sistemleri hakkında bilgi verelim. Diğer bir değişle elektronik ticaret demek olan e-ticaret internet üzerinden işletmelerin satış yapmalarını sağlayan sistemdir. Yani firmaların internet üzerinden online alış ve satışlarını yapmalarıdır. Bu işlem havale, eft veya kredi kartı ile ve kargo anında ödeme yöntemleri kullanarak yapılmaktadır. Ürün tüketiciye 1-2 gün içerisinde ulaştığından e-ticaret yapan sitenin güvenilir olması önemlidir. Satış yaparken e-ticarette görselliğin önemi de unutulmamalıdır.

 

Sitenize ürün eklerken satacağınız ürünlerin görsellerini de eklemeniz önemlidir. Hatta bu konuda bir tasarımcı ile de çalışabilirsiniz. Bununla birlikte ürünlerinizin tanıtım videolarını çekerek sitenize ekleyebilirsiniz. Ürünlerin özelliklerinizi yazarken müşterilerin nelere dikkat ederek arayacaklarını göz önünde bulundurun. Hatta yazı içerisinde soru ve cevap içeren cümleler kullanmaya dikkat edin.  Bu şekilde e-ticarette satış arttırma şansınız daha fazla olur. Ürünlerinizin altlarına yorum alanları açın.

 

Arama motorları bir sitede ne kadar çok özgün içerik olursa o siteye daha çok önem vermeye başlar. Müşterileri yorum yapmaya özendirin. Örneğin yorum yapanlara küçük de olsa bir indirim yapabilirsiniz. E-ticaret sitenizi sosyal medya sitelerinde de aktif olarak yer almasını denemeye çalışmalısınız. Yani e-ticaret sitenizi ve satışa sunduğunuz ürünlerinizi en çok kullanılan Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medyada tanıtmanız satışlarınızı arttıracaktır. Diğer bir yol da ürünlerinizi belirli bir ücret karşılığında arama motorları aracılığı ile reklam vermek olabilir. Bu reklamları vereceğiniz arama motoru Google Adwords’ dur. E-ticaret sitesinde satışlarınızı nasıl arttıracağınızı anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur.

 

WpTam
WpTam

admin@wptam.com

WpTam, Web Sitesi Tasarımı ve SEO, Sosyal Medya, Hosting ve WordPress Bakımı gibi tüm dijital servis paketlerini sunan yaratıcı bir WordPress Ajansıdır. WpTam yıllarca süren tasarım deneyimini WordPress geliştirme konusundaki kapsamlı bir bilgi birikimiyle dikkatle birleştiren bir WordPress Web Tasarım Ajansıdır. Uygun maliyetli bir web sitesi sunmak, istisnai bir standarda dayanır.

Yorum Yok

Yorum Gönder