Kıbrıs - Girne
0

Eni İyi 16 Rezervasyon WordPress Randevu Eklentisi

Eni İyi 16 Rezervasyon WordPress Randevu Eklentisi

İster bir güzellik salonu, ister restoran işletiyor olun, müşterilerinizin çevrimiçi rezervasyon yapmasını kolaylaştırmak istersiniz. Ancak, bir online rezervasyon web sitesini sürdürmek o kadar kolay değildir.

Neyse ki, işi bizim yerimize yapacak WordPress’imiz var. Depodaki 50.000’den fazla eklentinin ve diğer birçok premium eklentinin yardımıyla hemen hemen her tür web sitesini kolayca oluşturabilirsiniz. Ve bir rezervasyon sitesi de bir istisna değildir.

Müşterilerinizin hizmetleriniz için randevu almaları için kolayca çevrimiçi bir platform oluşturabilmeniz için en iyi WordPress randevu rezervasyon eklentilerinin tümünün izini sürdüm.

En iyi WordPress randevu ve rezervasyon eklentilerine göz atalım.

1. Segenda

Segenda, çevrimiçi rezervasyon işlevini WordPress web sitenize entegre etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir WordPress randevu eklentisidir. Bu eklenti ile sınırsız sayıda rezervasyon ve müşteriye sahip olabilirsiniz ve bu size bir kuruşa mal olmaz.

Segenda ile kullanıcılar randevuları için saat ve tarihi seçebilirler. Ayrıca, eklenti diğerlerinden farklı olarak reklam göstermez, bu nedenle web sitenizde yüzen ve müşterilerinizi rahatsız edebilecek gereksiz reklamlar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Kullanıcılar, bu eklenti aracılığıyla ödemeler için ödeme ağ geçidi olarak PayPal veya kredi kartı ekleyebilir.

2. Booking Calendar

Booking Calendar, etrafındaki en eski WordPress zamanlama eklentilerinden biridir. WordPress web sitenizde çevrimiçi rezervasyonları etkinleştirecek ücretsiz bir eklentidir. Ayrıca müşterilerinizin farklı zaman dilimlerini, odaları ve günleri kontrol etmelerini sağlar.

Müşteri bir randevu aldığında, [web sitesi sahibi olarak] siz bir randevuyu kolayca kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Tasarım özelleştirilebilir ve web sitenizin düzeniyle kolayca uyum sağlayabilir.

Kullanımı zorlayıcı bir şekilde kolaydır. Sadece eklentiyi kurun, kısa kodu girin ve hazırsınız!

3. Bookings

Bookings, çevrimiçi rezervasyon işlevselliğini WordPress web sitenize sorunsuz bir şekilde entegre etmenize olanak tanıyan başka bir güçlü eklentidir.

Bu sayede müşteriler, rezervasyon yapmadan önce hizmetlerinizin ve ürünlerinizin kullanılabilirliğini kontrol edebilir.

Web sitesi yöneticileri kesinti süreleri ayarlayabilir ve rezervasyonları kısıtlayabilir. Ayrıca kaynak öncesi bazında minimum ve maksimum süre ayarlayabilirler. Yönetici, yönetici panelinden açılıp kapatılabilen sınırsız sayıda kaynağı yönetebilir.

4. Appointment Calendar


Randevu Takvimi, etkili bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Doktor, avukat, güzellik uzmanı veya başka bir hizmet sağlayıcı olmanız farketmez, bu eklentiyi çevrimiçi rezervasyon işlevini web sitenize entegre etmek için kullanabilirsiniz.

Eklenti çok dillidir. Rezervasyon takviminizi WordPress yönetici panelinden kolayca düzenleyebilirsiniz.
Başarılı bir çevrimiçi rezervasyon sonrasında web sitesi yöneticilerine bir bildirim sağlar. Ayrıca günün belirli saatlerinde randevuları engeller.

5. WP Simple Booking Calendar

WP Simple Booking Calendar, evlerini kiralamak isteyenler için mükemmeldir. Eklenti, odalarınızın, evlerinizin, ofis alanlarınızın ve hatta kiralamak istediğiniz ekipmanın kullanılabilirliğini gösterecektir.

WordPress web sitenizde kurulumu ve çalıştırması kolay, WordPress için en iyi ücretsiz rezervasyon eklentisidir.

Fiyatlandırma Planı:

Profesyonel sürüm, özel açıklama öğeleri ve gelişmiş düzenleme ve yayınlama seçenekleri gibi özellikler sunar ve maliyeti yalnızca 29 ABD dolarıdır.

6. Booking Calendar Contact Form


Rezervasyon Takvimi İletişim Formu, web sitenizin ziyaretçilerinin randevu almasına ve sizinle ve işinizle toplantı rezervasyonu yapmasına olanak tanıyan WordPress için en iyi ücretsiz rezervasyon eklentisidir. Ziyaretçileriniz, toplantı ve rezervasyonlarının hem tarihini hem de saatini seçme seçeneğine sahiptir.

Eklenti ücretsizdir, yani sizden randevu alırken siz veya ziyaretçileriniz için herhangi bir maliyet yoktur. Bu WordPress rezervasyon eklentisi ayrıca sınırsız sayıda rezervasyon ve randevuyu yönetmenizi sağlar.

Eklenti reklam göstermez, bu da ziyaretçilerinizin toplantıları veya randevuları için rezervasyon yaparken dikkat dağıtıcı reklamlar görmeyeceği anlamına gelir.

Kurulumu son derece kolaydır ve yapılandırmak için teknik bilgi gerektirmez.

7. WP Hotel Booking

Adından da anlaşılacağı gibi, eklenti otel rezervasyonları ve rezervasyonları için tasarlanmıştır. WordPress rezervasyon eklentisi, otel sahiplerinin rezervasyonlarını çevrimiçi almaları için ücretli bir çözümdür. Güzel konaklama çözümleri yaratır ve anında online rezervasyon sağlar.

Eklenti sadece oteller değil, aynı zamanda yatak ve kahvaltı, apartman daireleri, pansiyonlar ve daha fazlası için de kullanılabilir. Eklenti, otellerini ve hizmetlerini yönetmekle meşgul olan ve rezervasyonlarını manuel olarak yönetmek için zamanları olmayan otel sahipleri için idealdir.

En iyi yanı, bu eklentiyi kurmak için teknik olarak sağlam olmanıza gerek yok. Sadece birkaç tıklamayla bu eklentiyi kısa kodlar aracılığıyla yükleyebilir ve yapılandırabilirsiniz.

 • Bazı şaşırtıcı özellikler şunları içerir:
 • Çevrimiçi Arama Kullanılabilirlik Formu
 • Konaklama Detayları
 • Rezervasyon Takvimi
 • Sezonluk Fiyatlandırma
 • Fiyat Çeşitliliği
 • Haftalık ve Aylık Ücretler
 • Birden Fazla Konaklama Rezervasyonu

8. MotoPress Hotel Booking Plugin

Hotel Booking Plugin, adından da anlaşılacağı gibi, otel rezervasyon web sitelerine adanmıştır. Tüm otel rezervasyonlarını ve konaklama listelerini yönetmek için 360 derecelik bir çözümdür.

Oteller, apartmanlar, pansiyonlar ve yatak ve kahvaltı yerlerinin rezervasyonu için kullanılabilir. Bu nedenle, bir WordPress web sitesinde otel odaları kiralamak istiyorsanız ve çemberler arasında atlamak istemiyorsanız, Otel Rezervasyon Eklentisi tüm rezervasyon ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Bu sayede müşteriler gerçek zamanlı olarak oda arayabilecekler. Ayrıca rezervasyondan önce tarih ve saatlere göz atabilecek ve müsaitlik durumunu kontrol edebilecekler.

Web sitesi yöneticileri, resimler, yatak boyutu, internet tesisi ve odanın diğer özellikleri gibi konaklama ayrıntılarını ekleyebilir.

Fiyatlandırma Planı:

Tek Site 49$
Çoklu Site 149$

9. Event Booking Pro

Event Booking Pro, rezervasyon web siteniz için harika özelliklerle dolu premium bir WordPress rezervasyon eklentisidir.

Birden fazla para birimiyle birlikte gelir, böylece müşterileriniz, ziyaret ettikleri ülkeden bağımsız olarak para birimlerini seçebilirler. Ayrıca kuponları ve hediye kartlarını entegre etmenize olanak tanır.

Event Booking Pro, doğru konum ve tarih bilgisi için Google haritaları ve Google takvimi ile kolayca entegre edilebilir.

Fiyatlandırma Planı:

Fiyat: 29 $

10. Booki

Booki, WordPress web sitenizdeki çevrimiçi rezervasyonları kolayca yönetmenizi sağlar. Etkinlikler, konaklamalar ve diğer benzer hizmetler için randevular planlayabilirsiniz.

Ücretli sürümü, sınırsız kaynak yardımıyla sınırsız rezervasyon projesini yönetmenizi sağlar. Rezervasyonları yapıldıktan sonra onaylayabilir veya iptal edebilirsiniz.

Fiyatlandırma Planı:

Fiyat: 29 $

11. BirchPress

BirchPress, rezervasyon sistemini web sitenize profesyonel olarak entegre etmenizi sağlayan etkili bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Müşteriler randevu alabilir ve PayPal veya kredi kartı ile ödeme yapabilir.

Eklenti, web sitesi yöneticilerinin basit bir kısa kod aracılığıyla rezervasyon sistemi eklemesine olanak tanır. Ayrıca, web sitenizi halihazırda kullanmakta olduğunuz takvimlerle senkronize eder.

Fiyatlandırma Planı:

Kişisel plan: 99$
İş planı: 199$
İş + planı: 249$

12. Booked

Booked, ziyaretçilerin WooCommerce aracılığıyla randevu satın almalarını sağlayan başka bir premium WordPress rezervasyon eklentisidir.

Gelen randevu taleplerinizi front-end üzerinden yönetmenizi sağlar ve ayrıca eklenti ile entegre ettiğiniz takvime gönderir.

Fiyatlandırma Planı:

Fiyat: 49 $

13. Amelia

Amelia, kurumsal düzeyde bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Eklenti, bir dizi harika özellik sunduğu için basit ama güçlüdür. Eklenti klinikler, spor salonları, salonlar ve diğer hizmet sağlayıcılar için idealdir.

Eklenti, rezervasyonu çok daha kolay hale getiren bir arama arayüzü sunar. İnsanlar, birçok filtreden birini kullanarak uygun bir hizmet, çalışan ve zaman arayabilirler. Bu, randevu almaya çalışan her kullanıcı için daha uygun bir hizmet ve zaman sağlar.

Amelia ayrıca, işinizin nasıl performans gösterdiğini yakından takip edebilmeniz için kapsamlı bir gösterge panosu ve raporlama sağlar. Eklenti, önemli finansal ve dönüşümle ilgili KPI’ları izler ve bunları gösterge tablosunda grafikler şeklinde sunar.

Ayrıca Google takviminizle senkronize olur ve tüm çalışanlarınızın kendi Google takvimlerinde kendi randevularını takip etmelerini sağlar.

Kullanıcılar ayrıca hizmetlerini daha şık bir şekilde sunmalarına olanak tanıyan güzel kataloglar da oluşturabilir. Katalog birkaç tıklama ile oluşturulabilir.

Bunun kurumsal düzeyde bir WordPress rezervasyon eklentisi olduğunu yukarıda belirttiğim gibi, aynı anda birden fazla konumu işleyebilir. İşletmeniz dünyanın farklı bölgelerinde faaliyet gösteriyor olabilir ve bu eklenti, tüm randevuları verimli ve etkili bir şekilde yönetecek kadar güçlüdür.

Tabii ki, pek çok şaşırtıcı özellik sunan bir WordPress rezervasyon eklentisi ucuza gelmeyecek. Eklenti 49$’a mal oluyor ve desteği 12 aya çıkarmak istiyorsanız ekstra 16.50$ ödemeniz gerekiyor.

14. Start Booking

Booking’in kendisini çevrimiçi zamanlama için “En İyi WordPress Rezervasyon Eklentisi” olarak markalaştırmaya başlayın. Eklenti, rezervasyon randevularını kolaylaştırmaya yardımcı olan esnek ve kullanımı kolay rezervasyon araçları sunar.

Eklenti, özel müşteri profilleri oluşturan ve müşteri verilerini bu profillere göre depolayan bir müşteri yönetim sistemi ile birlikte gelir. Ayrıca müşterilerin kapsamlı bir randevu geçmişini tutar. Müşteri yönetim sistemi ayrıca daha iyi kayıt tutma için günlükler ve notlar oluşturur. Bu günlükleri kolayca görüntüleyebilir ve farklı eğilimleri analiz edebilirsiniz.

Hizmet yönetimi, kullanıcıların her bir rezervasyon için personel üyelerini görüntülemesine ve atamasına olanak tanır. Ayrıca, rezervasyonun iyi tanımlanmış olması ve fazla açıklama gerektirmemesi için ayrıntılı hizmet notları oluşturur. Ayrıca, bir sonraki randevuya hazırlanabilmeniz için dinlenme süresini dahil etme seçeneği ile hizmet süresi net bir şekilde tanımlanır.

Eklenti, kullanıcıların tek bir ödeme oturumunda tekli ve çoklu randevu almalarına olanak tanır. Ayrıca bazen yönetilmesi kolay olmayan gruplandırılmış randevuları görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Fiyatlandırma Planı:

Rezervasyonu Başlat, diğer WordPress rezervasyon eklentilerinden nispeten daha ucuzdur. Fiyatlandırma ayda 7,99 ABD dolarından başlar. Ayrıca %100 para iade garantisi sunar.

15. Bookly

Bookly, çevrimiçi bir planlama ve WordPress rezervasyon eklentisidir. Çevrimiçi ödeme, bildirim alma ve Google takvimleriyle senkronize etme özelliklerine sahip tamamen özelleştirilebilir rezervasyon formları oluşturur.

Eklenti ayrıca tüm sorunlarınızın hızlı bir şekilde çözülmesi için müşteri desteği de sunar. Eklenti, mobil cihazlarla sorunsuz bir şekilde entegre olduğu ve müşterilerinizin hareket halindeyken randevu almalarına olanak sağladığı için mobil cihazlar için de optimize edilmiştir.

Bookly, kullanıcı dostu bir yönetici paneli sunduğu için yapılandırması son derece kolaydır. Ayrıca, rezerve edilen her randevudan sonra cep telefonunuza ve e-postanıza bildirimler alacaksınız.

Eklenti aynı zamanda birden fazla dili de destekler, böylece dünyanın hangi bölgesinden gelen müşterileriniz olursa olsun, kolayca randevu alabilirler.

Birçok ödeme sistemiyle entegrasyon da mevcuttur, Google takvimleri ve WooCommerce Bookly’yi mevcut en iyi WordPress rezervasyon eklentilerinden biri yapar.

Fiyatlandırma Planı:

Bununla birlikte, eklenti size 89 dolara mal olacağı için pahalıdır.

16. Multi Scheduler

Multi Scheduler bir WordPress rezervasyon eklentisidir. Eklenti, kurulumu, kurulumu ve yapılandırmayı kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Ayrıca Spor Salonları, klinikler, salonlar, hukuk firmaları ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü hizmet sağlayıcıyı destekler. Eklenti, sunduğu özelliklerin sayısı göz önüne alındığında çok ucuz.

Fiyatlandırma Planı:

Yalnızca 19 ABD Doları karşılığında, Çoklu Zamanlayıcı aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir.

 • Çoklu Rezervasyon Sistemi
 • Çoklu Zamanlama Sistemi
 • Modern Raporlama Sistemi
 • Anında E-posta Bildirimleri
 • Onaylanmış ve Onaylanmamış E-posta Sistemi
 • Cron işi otomatik zamanlayıcı sistemi
Diğer İçeriklerimiz
Cevap Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar işaretlendi *