Kıbrıs - Girne
0

WordPress En İyi Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi

WordPress En İyi Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi

Ziyaretçilerinizle etkileşime giren herhangi bir işletme türü için 2020’de başarının anahtarıdır. Muhtemelen bildiğiniz gibi, WordPress dünyadaki en esnek web sitesi kurucusudur ve şu anda internetteki web sitesinin % 34’ünden fazlasına hizmet vermektedir.

Böylece, doğru eklentileri ekleyerek web sitenize özellikleri kaldırabilir veya ekleyebilirsiniz. Bağlı kalmak ve sosyal medyadaki varlığınızı sürekli olarak tanıtmak, ziyaretçilerinizin bu platformlarda işletmenizi takip etmesine neden olabilir.

Bu yazıda, web sitenize sosyal paylaşım eklemek için kullanabileceğiniz en iyi 8 sosyal paylaşım WordPress eklentisini tanıtmak istiyoruz. Unutmayın, bazı eklentiler ücretsizdir ve bazıları tamamen premiumdur.

1. Social Sharing for WordPress – Social Snap

Social Snap oldukça yeni bir sosyal paylaşım WordPress eklentisidir. Çok iyi tasarlanmış ve tonlarca özelliğe sahip. WordPress’teki çoğu eklenti gibi Social Snap hem ücretsiz hem de premium olarak mevcuttur. Ücretsiz sürüm oldukça sınırlıdır ve özelliklerinin çoğu yalnızca premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Social Snap, web sitenizin farklı noktalarına 30’dan fazla sosyal ağ düğmesi eklemenize olanak tanır. Kayan kenar çubuğu veya satır içi düğmeler gibi olağan yerleştirme seçeneklerinin yanı sıra, paylaşılan bir hub veya yapışkan çubuk eklemenize de olanak tanır.

Ayrıca, her düğme için farklı boyutlar, renkler ve şekiller seçebilirsiniz. Ek olarak, Social Snap hem bireysel hem de toplam paylaşım sayısını destekler. Ayrıca, etki alanlarını değiştirirseniz veya HTTPS’ye geçerseniz, eski paylaşım sayılarınızı kurtarmanıza olanak tanır.

Social Snap, sosyal medya meta verilerinizi düzenlemenize ve farklı platformlar arasında paylaşıldığında içeriğinizin nasıl görüneceğini kontrol etmenize bile olanak tanır. Ek olarak, kontrol panelinde içeriğinizin kaç kez ve sıklıkla paylaşıldığını görebilirsiniz.

Bu eklenti, WordPress’in en son sürümüyle uyumludur ve şu anda 10.000’den fazla etkin yüklemeye sahiptir. Bu eklentinin premium versiyonu 39 $ ‘dan başlıyor.

2. Sassy Social Share

Belki de sosyal paylaşım WordPress eklenti listemizde, Sassy Social Share eklentisi benzersiz düğme stilleri ve özelleştirme seçeneklerine sahip tek eklentidir. Sassy Social Share, 100’den fazla paylaşım platformunu destekler.

Bu düğmeler içerikten önce ve sonra eklenebilir. Ayrıca, belirli bir sayfaya veya tek tek içeriğe paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz. Bu eklentide, her şey duyarlıdır ve mobil cihazlar için hem yatay hem de dikey kayan düğmeleri etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır.

Yukarıda bahsedilen eklentiler gibi, Sassy Social Share de sosyal medya takipçilerinizi sayar. Bu eklenti tamamen ücretsizdir. Ancak, her biri 9.99 dolara giden eklentileri ödedi.

3. Social Media Share Buttons

Sosyal Medya Paylaşım Düğmeleri; Twitter, Facebook, LinkedIn, Pinterest, e-posta, RSS, Instagram ve hatta YouTube için sosyal paylaşım simgeleriyle birlikte gelir. Ancak bu eklenti yukarıda bahsedilen sosyal medya platformlarıyla sınırlı değil, 200’den fazla diğer sosyal medya platformunu kapsıyor.

Sosyal Medya Paylaşım Düğmeleri hem ücretsiz hem de premium sürümlerde mevcuttur ve premium sürüm bir ton daha fazla özellik sunar. Sosyal medya simgeleriniz için 16 farklı tasarıma sahiptir, sosyal medya düğmelerinize sayılar ekler ve daha fazlasını yapar.

Bu sosyal paylaşım WordPress eklentisinin kullanımı çok kolaydır ve tek yapmanız gereken onu doğrudan WordPress panonuzdan veya resmi WordPress web sitesinden indirmek. Kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra, tasarımları seçmeye ve eklentiyi istediğiniz gibi yapılandırmaya başlayabilirsiniz.

4. AccessPress Social Share

AccessPress Social Share, herkesin bir web sitesinin içeriğini Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn ve Digg gibi büyük sosyal medya platformlarında paylaşmasına izin veren ücretsiz bir sosyal paylaşım WordPress eklentisidir. Eklenti, sosyal erişiminizi önemli ölçüde artırmak için tasarlanmıştır.

AccessPress Sosyal Paylaşımı, istediğiniz sosyal medya platformunu seçmenize ve önceden tasarlanmış 5 temasından bir tasarım seçmenize olanak tanır. Şu anda, Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn ve Digg eklentinin ücretsiz sürümünde mevcuttur.

Bu eklenti tamamen duyarlı, kullanıcı dostudur ve düzenli güncellemelerle birlikte gelir. Premium sürüm iki eklenti içerir. Biri AccessPress Sosyal Sayacı, diğeri AccessPress Sosyal Paylaşımının kendisi. AccessPress Sosyal Sayacı, eklentiye bağladığınız ve web sitesinde görüntülediğiniz sosyal medya hesaplarınızın her birindeki takipçi sayısını gösterir.

Bu arada, AccessPress Social Share, herkesin web sitenizin içeriğini (gönderi, sayfa, resim, medya) büyük sosyal medya platformlarında paylaşmasına olanak tanır. Desteklenen sosyal platformlar Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Soundcloud, Steam, Dribbble, Flickr, Envato, Twitch ve diğer 17’dir. Pro sürümü, satır içi düğmeler ve kayan ekran için 42 şablonla birlikte gelir.

Ayrıca, tamamen duyarlıdır ve kısa kod ve çeviriye hazırdır.

5. Social Share Icons & Social Share Buttons

Listemizdeki bir sonraki sosyal paylaşım WordPress eklentisi, Sosyal Paylaşım Simgeleri ve Sosyal Paylaşım Düğmeleridir. Bu eklentiyi kullanarak, ilk indirme ve aktivasyondan sonra sadece birkaç tıklama ile web sitenize bir sosyal paylaşım ekleyebilirsiniz.

Social Share Icons & Social Share Buttons, ihtiyaçlarınıza göre tamamen özelleştirilebilen ücretsiz bir eklentidir. Ayrıca farklı dillere çevrilmiştir. Bu eklenti Facebook, Twitter, RSS, Instagram, YouTube, LinkedIn ve diğer 200 sosyal platformu destekler.

Bu eklenti çok esnektir ve çeşitli konumlarda sosyal paylaşım simgeleri ve düğmeleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, gönderilerden önce veya sonra, kısa kod ve hatta widget aracılığıyla web sayfalarınız üzerinde yüzer. Ek olarak, sosyal paylaşım düğmeleri için 16 tasarımla birlikte gelir ve hatta canlandırılabilirler.

Sosyal Paylaşım Simgeleri ve Sosyal Paylaşım Düğmeleri hem ücretsiz hem de premium sürümlerde mevcuttur. Ücretsiz sürüm, sosyal paylaşım için tonlarca özellik sunarken, premium sürüm daha da fazla özellik ile birlikte gelir. Örneğin, Amazon, Spotify, Yelp vb. Farklı sosyal platformlar için daha fazla sosyal paylaşım düğmesi eklendi.

Ayrıca, pro sürümü mobil paylaşım için optimize edilmiştir. Şu anda, bu eklentinin 60.000’den fazla aktif kurulumu var ve WordPress’in en son sürümüyle uyumlu.

6. Super Socializer

Super Socializer, herhangi bir programlama bilgisi gerektirmeden web sitenize sosyal giriş, yorum ve paylaşım ekleyen bir sosyal paylaşım WordPress eklentisidir. Bu ücretsiz eklenti, Gutenberg editörü ile uyumludur ve 100’den fazla sosyal ağ platformunu destekler.

Ek olarak, Super Socializer, Facebook, LinkedIn, Twitter, Reddit ve Pinterest için paylaşım sayılarını destekler. Ayrıca, piyasada bulunan tüm sosyal medya simgeleriyle birlikte gelir ve bunları özelleştirmenize olanak tanır.

Ayrıca, GDPR uyumludur ve BuddyPress, BBPress ve WooCommerce ile iyi çalışır. Tasarımı tamamen duyarlı ve AMP’ye hazır. Böylelikle mobil cihazlarda sosyal paylaşım butonlarını göstermekte sorun yaşamazsınız. Super Socializer, 60.000’den fazla aktif kuruluma sahiptir ve WordPress’in en son sürümüyle tamamen uyumludur.

Bu harika sosyal paylaşım WordPress eklentisi, resmi WordPress web sitesinden veya WordPress panosundan indirilebilir.

7. WP Social

WP Social, nihai bir sosyal paylaşım WordPress eklentisi olarak kabul edilir. Bu eklenti, web sitenize sosyal giriş, sosyal sayaç ve hatta sosyal paylaşım eklemenizi sağlar. WP Social eklentisi, web sitenizin içeriğini Facebook, Twitter, LinkedIn, Whatsapp, Tumblr, Reddit, Pinterest vb. İle paylaşma seçeneğine sahiptir.

Ek olarak, eklenti sosyal medya takipçilerinizi sayabilen sayaçla birlikte gelir. Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra, bir sosyal sayaç ekleyebilir ve web sitenizin farklı konumlarında widget veya kısa kod ile paylaşabilirsiniz.

WP Social eklentisi GDPR uyumludur ve WooCommerce, BuddyPress, Facebook, Twitter, LinkedIn, Dribble, Instagram ve Pinterest’ten tek tıklamayla kayıt ve sosyal oturum açmaya izin verir. Ayrıca, oturum açma ve oturum kapatma yönlendirme URL’lerini ve sosyal oturum açma simgeleri metnini özelleştirebilirsiniz.

Şu anda bu eklentinin 5000’den fazla aktif kurulumu vardır ve WordPress’in en son sürümüyle uyumludur.

8. Simple Social Buttons – Simple Social Media Share Buttons

Basit Sosyal Düğmeler kenar çubuğunda, satır içi, gönderilerden önce ve sonra, fotoğraflarda, açılır pencerelerde ve hatta açılır pencerelerde sosyal paylaşım düğmeleri. Bu eklenti Facebook, WhatsApp, Viber, Twitter, Reddit, LinkedIn ve Pinterest’i destekler. Ek olarak, Basit Sosyal Düğmeler tamamen özelleştirilebilir ve yukarıda belirtildiği gibi düğmeleri nereye eklemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca, eklenti zaten , Hollandaca, İngilizce, Fransızca, Almanca, Litvanca, Lehçe, Sırpça-Hırvatça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tayca ve Ukraynaca’ya çevrilmiştir. Şu anda, bu eklentinin 40.000’den fazla aktif kurulumu vardır ve resmi WordPress web sitesinden veya doğrudan WordPress panosundan indirilebilir.

Sonuç

Bu yazıda, herhangi bir programlama bilgisine sahip olmadan web sitenize sosyal paylaşım eklemek için kullanabileceğiniz en iyi 8 sosyal paylaşım WordPress eklentisini tanıttık.

Web sitenize sosyal paylaşım butonları ve ikonları eklemekte zorlanıyorsanız, listemizde bahsedilen eklentileri kurarak dilediğiniz sosyal medya platformu hesabını web sitenize bir şekilde bağlayabilirsiniz.

Böylelikle ziyaretçiler sizi sosyal medya platformlarında takip edebilir, işletmeniz ve sunduğunuz tekliflerden haberdar olabilir.

Diğer İçeriklerimiz
Cevap Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar işaretlendi *