Kıbrıs - Girne
0

WordPress Site ve Tema Kurulumu

WordPress Site ve Tema Kurulumu

WordPress Site ve Tema Kurulumu

WordPress sitelerini ayakta tutan ve daha hızlı bir şekilde indeks almasını sağlayan en etkili şeylerden biri de temadır. WordPress tema kurulumu oldukça basit olan ve ayarlarının yapılmasında da kolaylık sağlanan bir işlemdir. Burada sadece dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunları adım adım incelediğinizde sitenizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle bu ince ayrıntılara geçmeden önce WordPress tema seçimi ve kurulumunun nasıl yapıldığını anlatmaya çalışalım.

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Klasik olarak öncelikle domain (site adı) için bir alan satın almalısınız. Daha sonra Sitenizin kontrol paneline girerek (Cpanel, Entrenix, Plessk) siteniz için bir MySqL hesabı açmanız gerekiyor. Daha sonra WordPress resmi sitesinden indirmeniz gereken dosyaları indirerek, sitenizin FTP’sinde ana dizine kurulumunu yapın. Bu işlemi yaptıktan sonra, “Siteadı.com” adresine girdiğinizde adım adım kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. İlgili alanları doldurup (WordPress Database adı, Kullanıcı adı ve parola) kısımlarını doldurarak sitenizin kurulumunu gerçekleştirmiş olursunuz. Oldukça basit olan bu işlemi tamamladıktan sonra siteniz için satın aldığınız temayı etkinleştirmeye geçebilirsiniz.

WordPress Tema Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yukarıda saydığımız işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra, siteniz için satın aldığınız WordPress temasını kurmaya başlayabilirsiniz. Kurulumu wp-contect dizininde themes klasörünün içine yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptığınızda zaten alanda temanızın adını görmüş olacaksınız. Daha sonra sitenizin admin paneline giriş yapıp, “Görünüm-Tema” bölümüne girerek yeni eklediğiniz temayı etkinleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparken, satın aldığınız tema için tavsiye edilen eklentilerin kurulumunu da mutlaka yapmanız gerekiyor. Bazı WordPress temalar için yapılmış olan özel eklentilerin kurulumu yapılmadığında temanız eksik çalışabilir. Kurulum yapma konusunda ciddi anlamda bir bilgi sahibi değilseniz, tema sahibinden destek alabilirsiniz. Sitelerin daha kaliteli bir hale gelmesini sağlamak ve beklediğiniz verimi elde etmek için yapmanız gereken tüm işlemleri sizlere anlatmaya çalıştık.

Adım adım uygulamanız durumunda sitenizin kurulumunu ve tema etkinleştirme işlemlerini başarılı bir şekilde atlatmış olursunuz. Bundan sonrasında yapacağınız işlemler artık sitenizin istikbalini belirleyecektir.

Diğer İçeriklerimiz
Cevap Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Zorunlu alanlar işaretlendi *